Růžová školka
Pelcových

Pravokořenné odrůdy růží

Co jsou pravokořenné odrůdy růží?

Vyznačují se značnou odolností proti chorobám. Trpí minimálně na černou skvrnitost a padlí, jsou odolné proti vymrzání. Bohatě kvetou. Pěstovali jsme takto pouze Kordesovy růže, jsou známé v Německu pod pojmem ReKord Rosen a jsou výsledkem několikaletého šlechtitelského úsilí pro tyto účely. Získaly také mnoho ocenění. Odrůdy nejsou očkované na šípek, jak je u růží zvykem, ale rostou na svých vlastních kořenech. Z toho pak vyplývá i jejich rozmanitá a uživatelsky příjemná použitelnost.
Využití ve městech a plošných výsadbách: velmi vhodné do veřejné zeleně. Bohatě kvetou, netrpí chorobami, nevyžadují zimní přikrývku, nepodrůstá šípek, nestává se tedy, že by celá rostlina zplaněla, snadné ošetřování během roku.
Využití v zahrádkách a zahradách: snadná péče, výhody jsou stejné jako u plošných výsadeb – značná odolnost a nenáročná údržba. Navíc se výborně hodí při vysazování do nádob a květináčů. Mají bohatě rozvětvený kořenový systém, proto v nádobách dobře prosperují.

Pravokořenné růže u nás

Začali  jsme je pěstovat v roce 2012, pokračovali pak v následujících dvou letech. Jsme rádi, že jsme je mohli poskytnout v blízkém i vzdáleném okolí do veřejných výsadeb. Jelikož se u nás osvědčily, zařadili jsme je znovu do nabídky pro podzim 2018. Připravili jsme 30 odrůd od f. Kordes. V roce 2019 a 2020 v tom pokračujeme a jejich nabídku naleznete zde: www.ruzepelcovi.com.

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena