Návštěva naší školky

15. - 16. července 2017 je otevřeno pro veřejnost od 8 do 18 hod.

Keře růží, pěstované u nás ve školce, rozkvétají v polovině července. V této době, v době prvního květu, je voňavé pole růží vždy nejkrásnější! Letošní rok je vzdáleno poměrně daleko od přístupové cesty, a proto jsme upustili od voňavého koncertu a budeme se plně věnovat "pouze" růžím.


V loňském roce byla jejich krása ještě umocněna hudbou. Manželé Koláční vybrali nádherné skladby související s rostlinami.

V předloňském roce to dopadlo takto: http://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/ruze-souznely-s-vaznou-hudbou-20150716.html.


Během července a srpna a září je pole neustále v plném květu neboť pěstujeme převážně opakovaně kvetoucí odrůdy.
 

Náhled
Den růží v minulých letech
  Náhled
Školka na bývalém stanovišti
  Náhled
Luboš a Michaela Pelcovi

Rádi jsme Vám osobně poradíme jak s výběrem odrůdy, tak s pěstováním.

Těší nás, že opět můžeme nabídnout další nové odrůdy od šlechtitelských firem Rosen Tantau (9 odrůd) a David Austin® Roses (3 odrůdy) z Anglie.
Rosen Tantau: Bienenweide Gelb, Bienenweide Rosa, Starlet Rose Lola, Pastella, Morning Sun, Störtebeker, Eisvogel,  Friedenslicht, Lemon Rokoko.
Letos máme poprvé všechny odrůdy skupiny
Bienenweide vyšlechtěné pro včely.
David Austin Roses: The Generous Gardener, Malvern Hills, Lochinvar.

A odrůdy Country Girl, Schöne Maid, Wedding Piano, Sirius, Piano, Uetersener Klosterrose, Bienenweide Rot, Bienenweide Hellrot, Bienenweide Apricot
se nám vloni velmi osvědčili. Proto je nabízíme i letos.
Předloni u nás 
na poli poprvé vykvetly také nové odrůdy od f. Kordes, jako např. Zaide, Sweet Laguna, Sunny Sky, Summer Memories, Home & Garden, Schöne vom See, Souvenir de Baden Baden, Beverly, Speelwark, Garden of Roses, Cherry Girl, Moin Moin, Eifelzauber, Rose de Tolbiac a Florentina. Osvědčily se výborně, a proto s jejich množením pokračujeme.
Další odrůdy, na které jsme se vloni velmi těšili, byly ze skupiny Anglických růří: Boscobel, Fighting Temeraire, Heathcliff, Lady Salisbury, Royal Jubilee, The Lark Ascending, Tranquillity, Wollerton Old HallVšechny jsou krásné, nejvíce se však líbila Wollerton Old Hall.

POZOR!! Letos, v roce 2017, je pole růží poměrně velmi daleko od příjezdové cesty! Asi tak půl km travnatou cestou mezi poli.

 Michaela a Luboš Pelcovi 

  

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena