Růžová školka
Pelcových

Návštěva naší školky

13. - 14. července 2019 od 8 do 18 hod. Koncert bude v sobotu 13. července v 16 hodin. Vystoupí sbor Aurea Rosa z Technické univerzity v Liberci.

Keře růží, pěstované u nás ve školce, rozkvétají v polovině července. V této době, v době prvního květu, je voňavé pole růží vždy nejkrásnější! I tento rok je pole růží vzdáleno poměrně daleko od přístupové cesty. Přesto je poměrně dobře přístupné travnatou cestou mezi poli.

A jak to bylo v loškém roce? V neděli jsme vnímali hudbu, která zazněla mezi růžemi a příjemně zakončila dva voňavé dny, tentokrát to bylo violoncello v podání Pavlíny Marcínové, zpěv v podání Kláry Brabníkové a kytara v podání Martina Vosátky.V předloňském roce byla jejich krása ještě umocněna hudbou. Jituška Koláčná s Veronikou Vildmanovou vybraly nádherné skladby související s rostlinami.

V roce 2015 to dopadlo takto: http://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/ruze-souznely-s-vaznou-hudbou-20150716.html.


Během července a srpna a září je pole neustále v plném květu neboť pěstujeme převážně opakovaně kvetoucí odrůdy.
 

Náhled
Den růží v minulých letech
  Náhled
Školka na bývalém stanovišti
  Náhled
Luboš a Michaela Pelcovi

Rádi Vám osobně poradíme jak s výběrem odrůdy, tak s pěstováním.

Každý rok se snažíme zpřístupnit pěstitelům růží nové odrůdy. Jsou nové nejen pro nás, ale i u nás v Čechách, a mnohdy také pro celý svět. Jsou to obvykle nově vyšlechtěné odrůdy a je zde určitá záruka, že budou krásné, zdravé, lehce pěstovatelné a radost přinášející.
Těší nás, že můžeme nabídnout na podzim 2018 nové odrůdy od f. Rosen Tantau: Marlene, Ozeana a Salsa. Od f. David Austin Roses jsou to již osvědčené: Desdemona a The Ancient Mariner. A od f. Kordes Söhne budou opět pravokořenné rostliny asi v 30-ti odrůdách.
A těm loňským, předloňským i předpředloňským zůstáváme i nadále věrni. Osvědčili se natolik, že se s nimi nemůžeme rozloučit
.
POZOR!! V roce 2017, bylo pole růží poměrně velmi daleko od příjezdové cesty! Asi tak půl km travnatou cestou mezi poli. V roce 2018 to bylo podobné, ale ještě o kousíček dál. V roce 2019 zase o kus dál, ale již nejdál, co to jde. V roce 2020 se vracíme na začátek, tedy to bude nejblíže k parkovišti.

 Michaela a Luboš Pelcovi 

  

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena