Návštěva naší školky

15. - 16. července 2017 bylo otevřeno pro veřejnost od 8 do 18 hod.

Keře růží, pěstované u nás ve školce, rozkvétají v polovině července. V této době, v době prvního květu, je voňavé pole růží vždy nejkrásnější! Loňský rok bylo vzdáleno poměrně daleko od přístupové cesty, a proto jsme upustili od voňavého koncertu a plně jsme se věnovali "pouze" růžím.


V předloňském roce byla jejich krása ještě umocněna hudbou. Jituška Koláčná s Veronikou Vildmanovou vybraly nádherné skladby související s rostlinami.

V roce 2015 to dopadlo takto: http://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/ruze-souznely-s-vaznou-hudbou-20150716.html.


Během července a srpna a září je pole neustále v plném květu neboť pěstujeme převážně opakovaně kvetoucí odrůdy.
 

Náhled
Den růží v minulých letech
  Náhled
Školka na bývalém stanovišti
  Náhled
Luboš a Michaela Pelcovi

Rádi Vám osobně poradíme jak s výběrem odrůdy, tak s pěstováním.

Každý rok se snažíme zpřístupnit pěstitelům růží nové odrůdy. Jsou nové nejen pro nás, ale i u nás v Čechách, a mnohdy také pro celý svět. Jsou to obvykle nově vyšlechtěné odrůdy a je zde určitá záruka, že budou krásné, zdravé, lehce pěstovatelné a radost přinášející.
Těší nás, že můžeme nabídnout na podzim 2018 nové odrůdy od f. Rosen Tantau: Marlene, Ozeana a Salsa. Od f. David Austin Roses jsou to již osvědčené: Desdemona a The Ancient Mariner. A od f. Kordes Söhne budou opět pravokořenné rostliny asi v 30-ti odrůdách.
A těm loňským, předloňským i předpředloňským zůstáváme i nadále věrni. Osvědčili se natolik, že se s nimi nemůžeme rozloučit
.
POZOR!! V roce 2017, bylo pole růží poměrně velmi daleko od příjezdové cesty! Asi tak půl km travnatou cestou mezi poli. Letos to bude podobné.

 Michaela a Luboš Pelcovi 

  

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena