Růžová školka
Pelcových

Kdy růže pokvetou

V roce 2021 nepřipravujeme Dny růží. Růže přesto pokvetou, a tak pole pravděpodobně zpřístupníme k prohlížení někdy v polovině července.

V roce 2020 nepřipravujeme Dny růží. Růže přesto pokvetou, a tak pole alespoň zpřístupníme k prohlížení o sobotách 11. a 18. července od 8 do 18 hodin.

13.-14. července 2019, od 8 do 18 hod. Upozorňujeme, že pole růží je od parkoviště vzdáleno asi půl kilometru.

Polovina července - to je období, kdy začínají kvést růže ve školce. Uvědomujeme si, že už jen pouhé posezení mezi kvetoucími rostlinami příznivě působí na naše smysly a inspiruje naši mysl. Některé roky začínají růže ve školce kvést během 1. týdne v červenci, jindy během 2. týdne. Záleží na průběhu počasí, jak dlouhá je zima, kdy nastane jaro a zda je teplé či studené. Nikdy se to dopředu nedá přesně určit. Pole je během tohoto prvního květu nejkrásnější a stojí za to nechat na sebe tuto sílu působit.

Minulý rok zazněly v růžích jemné tóny violoncella v podání Pavlíny Marcínové, zpěvu v podání Kláry Brabníkové a kytary v podání Martina Vosátky. A bylo i výtvarné překvapení - obrazy Marty Řezníčkové a vitráže Dáši Volákové.

Stav květu k 5.7.2016 byl následujíci:
DSC01064w-(1).JPG
Všichni návštěvníci byli spokojeni, růže krásně voněly, všechny odrůdy ukázaly své květy, slunce svítilo, hudba zněla..... Děkujeme všem, kteří nás navštívili.


Rok 2015:
http://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/ruze-souznely-s-vaznou-hudbou-20150716.html 


Růže pokvetou až do konce září, po domluvě je možné i nyní školku navštívit a sami si můžete odrůdy prohlédnout. Nemůžeme se Vám ale již z časových důvodů osobně věnovat - probíhá plně sezóna očkování růží, množíme odrůdy na další rok. Děkujeme za pochopení.
 

Náhled
Červen - mladé růže ještě nekvetou
  Náhled
Červenec - těsně před květem
  Náhled
Červenec - školka v květu

Keře růží na vašich zahrádkách jsou v tomto smyslu trošku matoucí, kvetou vám již během celého června. V tuto dobu k nám také začínají jezdit milovníci růží, ale pozor, začínáme rostliny pěstovat z malého pupene, který vyrůstá z kořene šípku. Během května mladé rostlinky neustále zaštipujeme, tím podpoříme jejich rozvětvování a rostlinka vytvoří dobře stavěný a bohatý keřík. Nástup kvetení takto pěstovaných rostlin je tedy pozdější. V polovině července je již víceméně jisto, že pokvete většina odrůd ve školce.

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena