Růžová školka
Pelcových

Voňavá zahrada

Asi každá žena, která dostane růži nebo přijde do zahrady s růžemi, k ní bezděky přivoní, vůně k růžím patří. Ale pozor, bylo by omylem se domnívat, že voní růže každá. Mnohé růže se pěstují pro jiné půvaby, než je jejich vůně, mnohé růže nevoní vůbec nebo jen nepatrně. Pokud byste tedy chtěli, aby byla vaše růžová zahrada, až ji budete procházet v horkém letním dni nebo v teplý podvečer, voňavá, plná vůní přilákaných motýlů, včel a čmeláků, musíte již dopředu vědět, jaké růže zvolit. A nebojte se růží s jednoduchých květem, často voní nejvíce, protože je jejich květ velmi otevřený a vůně se může uvolňovat snadno do prostoru. Zde jsou některé voňové krásky.  
 
 
Vyhledejte si další růže s výraznou vůní...
 

Při výběru nezapomeňte na obecná doporučení

Nezapomeňte na obecná doporučení zkušených zahradníků, zahradních architektů a milovníků růží:

  • Pořizujte si více růží od jednoho druhu, jsou působivější. Rozhodnete-li se tedy přidat do vaší zahrady 10 růží, není nejlepší volbou vybrat 10 různých druhů, ale raději se omezit na druhy 2 až 3. 
  • Pokud k tomu máte prostor a dáváte přednost méně formálnímu uspořádání, doprovoďte výsadbu některými vybranými trvalkami, kterým říkáme přátelé růží.  Dokáží zjemnit výsadbu, která se stane přirozenou, umějí sladit a zharmonizovat méně sourodé barvy, obohatí barevně i typově vaši zahradu.
  • Volte růže do skupiny tak, aby barevně korespondovaly nebo se doplňovaly.
  • Pokud je to možné, snažte se volit odrůdy růží, které jsou odolné a zdravé. Teprve pak z nich budete mít plné uspokojení.
 
 
 

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena