Růžová školka
Pelcových

Růže pro velkou zahradu

Pokud máte větší zahradu, pak … Nebojte se větších růží! Věřte, že větší či velké růže se stanou krásou, kterou budete obdivovat vy sami a vaši přátelé či návštěvníci vaší zahrady. Ale i pokud je vaše zahrada dnes běžných rozměrů, můžete si většinou alespoň jednu větší dominantní růži jistě dovolit. A ještě prosím v této souvislosti jedna rada: nebojte se větších růží s jednoduchými květy! Jsou nenapodobitelné, kvetou často bohatěji než růže plnokvěté a jsou obvykle jednodušší na jejich údržbu.  
 
Další sadové růže pro větší nebo velkou zahradu. Také je možné doporučit i některé vzrůstné popínavé růže.

Při výběru nezapomeňte na obecná doporučení

Nezapomeňte na obecná doporučení zkušených zahradníků, zahradních architektů a milovníků růží:

  • Pořizujte si více růží od jednoho druhu, jsou působivější. Rozhodnete-li se tedy přidat do vaší zahrady 10 růží, není nejlepší volbou vybrat 10 různých druhů, ale raději se omezit na druhy 2 až 3. 
  • Pokud k tomu máte prostor a dáváte přednost méně formálnímu uspořádání, doprovoďte výsadbu některými vybranými trvalkami, kterým říkáme přátelé růží.  Dokáží zjemnit výsadbu, která se stane přirozenou, umějí sladit a zharmonizovat méně sourodé barvy, obohatí barevně i typově vaši zahradu.
  • Volte růže do skupiny tak, aby barevně korespondovaly nebo se doplňovaly.
  • Pokud je to možné, snažte se volit odrůdy růží, které jsou odolné a zdravé. Teprve pak z nich budete mít plné uspokojení.
 

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena