Růžová školka
Pelcových

Bílo-žluté, žluté a žluto-oranžové barevné variace

Bílé variace | Žluté variace | Růžové variace | Červené variace | Vícebarevné variace

Existuje velmi mnoho odrůd a druhů růží, existuje díky tomu nespočet možností kombinací mezi nimi, které  nám mohou přinést radost a uspokojení. Můžeme tak uplatnit svoji přirozenou vlastnost – tvořivost. Tuto stránku berte pouze jako inspiraci, ukázku. Největší radost vám přinese váš vlastní nápad a vaše vlastní kombinace barev.

Variace 1


Toto je kombinace dvou sadových růží, jedné vyšší a druhé nižší, a pokryvné růže. Čímž dosáhneme nejen variability v barvě květů, nýbrž i variability celého vysazeného prostoru, který nebude působit stroze a strnule. Naopak bude rozvolněný a hravý. Pokryvná růže vysazená v popředí nám zajistí záplavu květů i v nižších patrech, kde nám při výsadbách pouze sadových růží obvykle květy chybí. Pokud máme dostatek prostoru, nebojme se většího množství kusů od jedné odrůdy, dosáhneme daleko většího efektu.

Variace 2

Kontryhel
 

Pnoucí růže Aloha a Goldregen nám splní hned několik funkcí. Zajistí chládek u pergoly, zpříjemní vstup do domu, zakryje nevzhlednou zeď…. Nebojme se hrát si s nimi a zkombinovat např. dvě odrůdy na jedno místo, prorostou se a budou působit jako jedna rostlina. Jelikož to jsou vysoké krásky na dlouhých nohách, podsadbou odrůdy Sunny Rose a kontryhelu doladíme celou nádheru i při zemi. Nebudeme pak muset bojovat s plevelem, který by nás dole, pod pnoucími růžemi, mohl trápit.

Při výběru nezapomeňte na obecná doporučení

Nezapomeňte na obecná doporučení zkušených zahradníků, zahradních architektů a milovníků růží:

  • Pořizujte si více růží od jednoho druhu, jsou působivější. Rozhodnete-li se tedy přidat do vaší zahrady 10 růží, není nejlepší volbou vybrat 10 různých druhů, ale raději se omezit na druhy 2 až 3. 
  • Pokud k tomu máte prostor a dáváte přednost méně formálnímu uspořádání, doprovoďte výsadbu některými vybranými trvalkami, kterým říkáme přátelé růží.  Dokáží zjemnit výsadbu, která se stane přirozenou, umějí sladit a zharmonizovat méně sourodé barvy, obohatí barevně i typově vaši zahradu.
  • Volte růže do skupiny tak, aby barevně korespondovaly nebo se doplňovaly.
  • Pokud je to možné, snažte se volit odrůdy růží, které jsou odolné a zdravé. Teprve pak z nich budete mít plné uspokojení.
 

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena