Růžová školka
Pelcových

Růžové barevné variace

Bílé variace | Žluté variace | Růžové variace | Červené variace | Vícebarevné variace

Existuje velmi mnoho odrůd a druhů růží, existuje díky tomu nespočet možností kombinací mezi nimi, které  nám mohou přinést radost a uspokojení. Můžeme tak uplatnit svoji přirozenou vlastnost – tvořivost. Tuto stránku berte pouze jako inspiraci, ukázku. Největší radost vám přinese váš vlastní nápad a vaše vlastní kombinace barev.

Variace 1

Ostrožka
 

Zde je kombinace hned tří skupin růží – pnoucí, sadové a vyšší pokryvné. Variabilita různých výšek dodá celé kompozici prostor a hravost. Pnoucí růže spojí výsadbu s domem a do prostoru zahrady může pokračovat sadová Gartenträume, která nás bude stále okouzlovat svojí vůni. Zakončí jí pak nejnižší neúnavně kvetoucí Sachs.Lichtenstein. Tvar a velikost záhonu může být různý. Celá výsadba může růst podél zdi nebo naopak vybíhat do zahrady, do prostoru.

Variace 2

Šalvěj
 

Tato kompozice představuje nádheru jednoduchosti (ve které je síla), něžnou přírodní krásu. Přímo si říká o to, abychom ji vysadili u venkovského stavení nebo do přírodní zahrady. Ale neznamená to, že se do moderní zahrady nehodí. Vždycky nás překvapí množstvím svých květů. Odrůda Heideröslain nám tady zajistí výšku, volnost a nadhled. Nemusíme se ale striktně řídit tímto doporučením, máme-li jen malý prostor a chceme jen nižší růže, můžeme ji vynechat. I tak dosáhneme záplavy květů třeba jen v malé předzahrádce.

Při výběru nezapomeňte na obecná doporučení

Nezapomeňte na obecná doporučení zkušených zahradníků, zahradních architektů a milovníků růží:

  • Pořizujte si více růží od jednoho druhu, jsou působivější. Rozhodnete-li se tedy přidat do vaší zahrady 10 růží, není nejlepší volbou vybrat 10 různých druhů, ale raději se omezit na druhy 2 až 3. 
  • Pokud k tomu máte prostor a dáváte přednost méně formálnímu uspořádání, doprovoďte výsadbu některými vybranými trvalkami, kterým říkáme přátelé růží.  Dokáží zjemnit výsadbu, která se stane přirozenou, umějí sladit a zharmonizovat méně sourodé barvy, obohatí barevně i typově vaši zahradu.
  • Volte růže do skupiny tak, aby barevně korespondovaly nebo se doplňovaly.
  • Pokud je to možné, snažte se volit odrůdy růží, které jsou odolné a zdravé. Teprve pak z nich budete mít plné uspokojení.
 

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena