Růžová školka
Pelcových

Červené barevné variace

Bílé variace | Žluté variace | Růžové variace | Červené variace | Vícebarevné variace

Existuje velmi mnoho odrůd a druhů růží, existuje díky tomu nespočet možností kombinací mezi nimi, které  nám mohou přinést radost a uspokojení. Můžeme tak uplatnit svoji přirozenou vlastnost – tvořivost. Tuto stránku berte pouze jako inspiraci, ukázku. Největší radost vám přinese váš vlastní nápad a vaše vlastní kombinace barev.

Variace 1


Zde je jednoduchá kombinace pouze z velkokvětých růží. Červená barva je v zahradě nepostradatelná. Ač se to na první pohled nezdá, vnáší do zahrady klid a jistotu. Pokud v zahradě chybí, i nám něco chybí, aniž si to hned uvědomíme. A díky velkokvětým růžím, které jsou k řezu vhodné, si můžeme tuto krásu přenést i domů.

Variace 2

Je to červená kombinace s tvrdým kontrastem. Nic není pouze jednostranné, a tak nám může tato kombinace připomenout rub a líc, protiklady….Bílá se nám jeví v tuto chvíli ještě bělejší a červená ještě červenější. Je to opět kombinace sadovky, mnohokvěté růže a pokryvné. Sadová nám stačí jedna, ale Petticoat vedle ní, aby byly obě vyvážené, potřebujeme alespoň tři kusy. Kolik použijeme pokryvné, záleží už jen na velikosti plochy k osázení.

Při výběru nezapomeňte na obecná doporučení

Nezapomeňte na obecná doporučení zkušených zahradníků, zahradních architektů a milovníků růží:

  • Pořizujte si více růží od jednoho druhu, jsou působivější. Rozhodnete-li se tedy přidat do vaší zahrady 10 růží, není nejlepší volbou vybrat 10 různých druhů, ale raději se omezit na druhy 2 až 3. 
  • Pokud k tomu máte prostor a dáváte přednost méně formálnímu uspořádání, doprovoďte výsadbu některými vybranými trvalkami, kterým říkáme přátelé růží.  Dokáží zjemnit výsadbu, která se stane přirozenou, umějí sladit a zharmonizovat méně sourodé barvy, obohatí barevně i typově vaši zahradu.
  • Volte růže do skupiny tak, aby barevně korespondovaly nebo se doplňovaly.
  • Pokud je to možné, snažte se volit odrůdy růží, které jsou odolné a zdravé. Teprve pak z nich budete mít plné uspokojení.
 

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena