Růžová školka
Pelcových

Bílé a smetanové barevné variace

Bílé variace | Žluté variace | Růžové variace | Červené variace | Vícebarevné variace

Existuje velmi mnoho odrůd a druhů růží, existuje díky tomu nespočet možností kombinací mezi nimi, které  nám mohou přinést radost a uspokojení. Můžeme tak uplatnit svoji přirozenou vlastnost – tvořivost. Tuto stránku berte pouze jako inspiraci, ukázku. Největší radost vám přinese váš vlastní nápad a vaše vlastní kombinace barev. 

Variace 1

Trávy
 

Z této skupinky na nás bude vyzařovat klid a čistota. Bude působit maximálně sladěným dojmem, nebude nás nic rušit. Odrůda Mount Shasta s čistě bílými ušlechtilými poupaty (je vhodné vysadit např. 1 kus do zadní části záhonu) se bude tyčit nad záplavou květů, které kolem ní vytvoří Petticoat (předsadíme-li např. 2 kusy mírně před ní vpravo). Swany nám celou kompozici doladí, neboť svým nízkým a poléhavým způsobem růstu (vysadíme-li např. 3 ks do nejpřednější části záhonu mírně vlevo) ji vkusně zakončí. Tak, jak jsme zvyklí dávat do kytic trávy a jinou zeleň, vhodně zvolený trs jemné trávy celou kompozici provzdušní a zjemní. Pokud máme na zahradě dostatek místa, můžeme si vysadit tuto kompozici na větší plochu, a to pouze zvětšením počtu vysazených kusů od jedné odrůdy).

Variace 2

Šalvěj
Borovice
 

Tato variace bude nádherná, pokud ji dopřejeme prostor a nebudeme šetřit počtem rostlin. Rokoko vynikne záplavou květů, dopřejeme-li si minimálně 3 rostliny. Borovice, která nám poskytne zeleň do této sesadby, pak bude pro růži vhodným doplňkem a ne něčím, co ji zastíní. Neodolatelně něžná Marie Antoinette v popředí záhonu (5-7 ks) nás bude lákat k bližšímu kontaktu.

Při výběru nezapomeňte na obecná doporučení

Nezapomeňte na obecná doporučení zkušených zahradníků, zahradních architektů a milovníků růží:

  • Pořizujte si více růží od jednoho druhu, jsou působivější. Rozhodnete-li se tedy přidat do vaší zahrady 10 růží, není nejlepší volbou vybrat 10 různých druhů, ale raději se omezit na druhy 2 až 3. 
  • Pokud k tomu máte prostor a dáváte přednost méně formálnímu uspořádání, doprovoďte výsadbu některými vybranými trvalkami, kterým říkáme přátelé růží.  Dokáží zjemnit výsadbu, která se stane přirozenou, umějí sladit a zharmonizovat méně sourodé barvy, obohatí barevně i typově vaši zahradu.
  • Volte růže do skupiny tak, aby barevně korespondovaly nebo se doplňovaly.
  • Pokud je to možné, snažte se volit odrůdy růží, které jsou odolné a zdravé. Teprve pak z nich budete mít plné uspokojení.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena