Růžová školka
Pelcových
mnohokvěté, sadové

Angela ®

Kordes' Söhne, 1984, ADR 1982
Angela3 Angela1 Angela2 adr-1

Tato odrůda patří do skupiny opakovaně kvetoucích moderních sadových růží. Vyznačuje se skutečně silným a dlouhým kvetením, je doslova obsypána květy, je jich mnoho na jednom stonku. Ty jsou velmi zajímavé, možná ne atraktivní pro každého. Jsou zvláštní, velké v průměru 4 cm, jakoby kulaté, poloplné, šálkovité a mají neobvyklou barvu - starorůžovou s lehce růžovým třpytem. Má šarm „starých růží“. Vyznačuje se dobrou odolností proti chorobám a je silně mrazuvzdorná.

V roce 1992 získala ADR (což je všeobecná zkouška novinek růží v Německu, oceněné odrůdy se vyznačují velmi dobrým zdravím, ochotou kvetení, bujným růstem a mrazuvzdorností).

Tuto odrůdu můžeme sázet jako soliteru neboli samostatně stojící keř (a to buď jednu rostlinu nebo sesadíme více rostlin dohromady, obvykle 3-5, čímž dosáhneme většího efektu). Nebo jako pozadí záhonu. Také živý plot je velmi efektní.

Květ

Barva:tmavě růžová
Velikost květu:4 cm | Střední
Typ květu:Poloplný
Vůně:
Opakované kvetení:ano

Zdraví

Černá skvrnitost:
Padlí:

Další vlastnosti

Výška a šířka:120 x 80 cm
Cena:150 Kč

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena