Růžová školka
Pelcových
sadové, romantické

First Lady ®

Rosen Tantau, 2005
First Lady®

Velmi silně rostoucí a obzvlášť robustní keřová sadová růže, která dorůstá do výšky až 150 cm. Hodnotu této odrůdy umocňují její poupata, která se pomalu otvírají, až vytvoří jeden velký (7-8 cm) romantický květ. A dále samotné květy, které jsou mimořádně odolné dešti a zachovávají si svojí růžovou barvu. To znamená, že vlivem počasí ani stářím neblednou. Jejich barva je výrazně růžová a směrem do okrajů květu zněžní do smetanových odstínů. Ačkoli to není velkokvětá růže, výborně se hodí k řezu. Z nádhery jejích květů se můžeme tedy těšit nejen na zahradě, ale také doma ve váze.

First Lady® vytváří velmi bujné, bohaté růžové keře, a proto potřebují ke svému vývoji a růstu dostatek místa. Překrásně vynikne jako samostatný keř, solitéra, ale pokud máme na zahradě dostatek místa, její kouzlo můžeme ještě umocnit a to tím, že sesadíme 3 rostliny dohromady.

Tato odrůda se perfektně hodí do romantických a nostalgických zahrad a zákoutí, a to nejen díky svým překrásným květům, ale hlavně také díky svému převisajícímu typu růstu.

Má obrovský význam pro naše zahrady díky své odolnosti vůči chorobám. Její název tomu také napovídá, je to skutečně „První dáma“.

Květ

Barva:růžová
Velikost květu:8 cm | Velký
Typ květu:Velmi plný
Vůně:
Opakované kvetení:ano

Zdraví

Černá skvrnitost:
Padlí:

Další vlastnosti

Výška:150 cm
Cena:190 Kč

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena