Růžová školka
Pelcových

David Austin® Roses - Anglické růže

David Austin šlechtí růže, které jsou známé jako „Anglické růže“. Jde o poměrně novou skupinu růží, která začala vznikat od 70-tých let dvacátého století, křížením mezi různými „starými růžemi“ a moderními čajohybridy a floribundami. Anglické růže spojují šarm a vůni „starých růží“ s bohatou barevnou paletou a opakovaným kvetením moderních růží. Jsou ale jiné než většina moderních růží. Mají osobitý nezaměnitelný charakter a jedinečnou krásu. Typ květů je velmi podobný „starým růžím“, to znamená šálkovitě a rozetovitě formovaný s nekonečným množstvím malých květních plátků. U některých odrůd se květní plátky ohýbají zpět a tím vytvářejí kopulovitou formu květů. Při šlechtění nešlo tvůrci o zářivé květy a nadměrné množství květů, ale zvláště o osobitý šarm a vůni. 

Věnujte pozornost části Kolekce anglických růží, která obsahuje informace o doporučených kolekcích barevně i prostorově sladěných druhů anglických růží.

 

Rostliny jsou opatřeny ochrannou známkou, obdržíte k nim také štítek zaručující pravost odrůdy. Proto je jejich cena, díky licenčním poplatkům, vyšší. A tyto rostliny se nesmí používat k dalšímu množení.


Fotografie

Fotografie růží byly poskytnuty laskavostí firmy David Austin® Roses a jsou zveřejněny s jejím svolením.

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena